Joga to starożytny, wywodzący się   z Indii system indywidualnej praktyki prowadzącej do integracji osobowości na płaszczyźnie psychicznej, fizycznej i emocjonalnej.

 

Asany to gimnastyczne pozycje wzmacniające, rozciągające, oczyszczające ciało na fizjologicznym poziomie. Właściwa praktyka prowadzi do wewnętrznej równowagi: osoby nerwowe uspokajają się, osoby depresyjne  pobudzą się.

 

Hatha jogę (joga klasyczna wg metody Iyengara) może ćwiczyć każdy niezależnie od wieku, stanu zdrowia, kondycji. Ćwiczenia są bardzo zróżnicowane, od prostych do bardziej skomplikowanych pozycji. Hatha Joga zajmuje się: ciałem człowieka, jego umysłem i tym, co łączy umysł z ciałem, czyli oddychaniem. Każdemu z tych trzech elementów Hatha Jogi podporządkowane są specjalne techniki

 

W programie zajęć wykonuje się ćwiczenia:

- wzmacniające i rozciągające ciało,

- polepszające koncentrację,

- regenerujące,

- relaksujące.

 

Ćwiczenia Jogi przynoszą wiele korzyści na płaszczyźnie fizycznej m.in.: uelastycznienie kręgosłupa , giętkość i elastyczność całego ciała, poprawę gospodarki hormonalnej i regulację przemiany materii, wzrost wytrzymałości fizycznej, odprężenie mięśni, normowanie pracy serca i układu krążenia, regulację układu oddechowego i nerwowego.        

 

Na poziomie emocjonalnym i duchowym joga pozwala osiągnąć koncentrację i spokój umysłu, a w końcu poczucie jedności z sobą samym, innymi ludźmi i całym otaczającym nas światem.

 

 

Zajęcia odbywają się w:

- Nowogardzkim Domu Kultury, Pl. Wolności 7,

- Miejskim Ośrodku Kultury w Szczecinie-Dąbiu, ul. Goleniowska 67.

 

Dodatkowych informacji udziela dyplomowana instruktor jogi -

Agata Kubiak - tel. 602 474 706 


Do zobaczenia na zajęciach!

Szkolenie dorosęych:


wszystkich chętnych

zapraszamy do tańca

design: Tomasz Stefaniak, wyczarował: NetMag

Szkoła Tańca FLESZ Mikołaj Kubiak Szczecin